Koronavirüsü salgınının esnafın işlerini olumsuz etkilediğini belirten Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Balıkesirlilerin yerel esnaftan alışveriş yapması yönünde çağrıda bulundu.

Bayram öncesi piyasaların hareketlendiğine dikkat çeken Erdem, “Bayram hareketliliği piyasaları hareketlendirdi ancak eski bayramları arıyoruz”  dedi.


Balıkesir Esnaf ve Sanatkârları Birliği(BESOB) Başkanı Fehmi Erdem,  dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü’nün en çok esnafın işlerini olumsuz etkilediğini belirtti. 

Ramazan Bayramı öncesinde piyasaların hareketlenmesine rağmen geçtiğimiz yılları arattığını kaydeden Erdem, “ Koranavirüsü en çok esnafımızı etkiledi, bayram öncesinde hareketlilik yaşanıyor ancak geçtiğimiz yıllardaki gibi değil” dedi.  Evde kal ve Sokağa çıkma yasaklarından dolayı piyasaların durgunluk içerisinde olduğunu ifade eden Erdem,  “ Birçok esnafımız koronavirüsü salgını nedeniyle kepenk kapattı.  Balıkesir’de birçok esnafımız bu sürecin bir an önce bitip hayatın normale dönmesini bekliyor. Bir taraftan da esnafımız ödemeler ve borçlarla uğraşıyor. Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı öncesinde piyasalar eskiye nazaran hareketlendi. Ancak geçtiğimiz yıllardaki hareketlilik yok. Balıkesir halkına çağrımız bayram alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarıdır. Gün, Balıkesir’in ekonomisine ve sosyal hayatının içinde olan esnafımıza¬ destek verme günüdür. Yerel esnafımıza sahip çıkarsak kazanan Balıkesir olur. Bu süreci en az kayıpla geçirmek için istiyoruz” dedi.