Balıkesir’in en büyük semt pazarı olan Cumartesi pazarı, bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağından dolayı Cuma günü halka hizmet vermesine karşın pazarcı esnafı pazara gelmedi

HAFTA İÇİ DİYE GELEN OLMADI!
Altıeylül Belediye tarafından yeri değiştirilen ve 228 esnafa kurayla verilen Balıkesir’in en büyük semt pazarı Cumartesi pazarı, bu hafta boş kaldı. Hafta sonunda yapılacak LGS nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu hafta Cuma günü kurulan pazara pazarcı esnafı rağbet göstermedi. Koronavirüsü salgını nedeniyle uygulanan pandemi süreci, sokağa çıkma yasaklarının ardından normalleşme döneminde pazarlara çıkmaya başlayan esnaf, Cumartesi pazarının hafta içinde kurulması ve halkın ilgi göstermeyeceği nedeniyle pazara gelmedi. 

PAZARCI ESNAFI DA MEMNUN DEĞİL
Pazarcı esnafının gelmemesi nedeniyle numaralı alanlar büyük bölümünün boş olduğu pazaryerinde vatandaşlarda istedikleri ürünleri bulmakta sıkıntı yaşadı. Yüzde 20’si dolu olan pazara çıkan esnaf ise ilginin az olmasından dert yandı. Elindeki ürünleri satmak için gelmesine rağmen istediği satışı yapamadığını belirten pazarcı esnafı, “Hafta sonunda pazaryeri kurulmayacağı için geldik ancak vatandaşlar ilgi göstermedi. Elimdeki ürünlerin büyük bölümü kaldı. Satış yapabilmek adına ürünlerin fiyatlarını düşürmek zorunda kaldık. Umarım önümüzdeki hafta sonu pazar gününde kurulur ve bizde satış yaparız” dedi.