AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ikna edip Balıkesirlinin yıllardır çilesini çektiği Çayderesi 2. etap projesine 20 milyon lira kaynak çıkarttı. Pazartesi günü düğmeye basılıyor, şehir inci bir gerdanlığa kavuşuyor

ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLIYOR

AK Parti’nin çalışkan Milletvekili Mutlu Aydemir, yıllardır şehrin ortasında adeta bir kangrene dönüşen halk arasında “B.klu dere” diye anılan Çayderesi’nin 2. etabı için Tarm ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kapısını çaldı. Aydemir-Pakdemirli görüşmesi neticesinde Çayderesi 2. etap projesine, 2020 DSİ yatırım programına alınarak 20 milyon TL bütçe ayrıldı. Pazartesi günü keşif çalışmaları başlıyor.

“BAKANIMIZA TEŞEKKÜRLER”

EKSPRES’e konuşan Milletvekili Aydemir, “Projenin tamamlanmasıyla Balıkesir’in makus talihi de değişecek. DSİ Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyemizin, önümüz- deki günlerde bir araya gelerek yapacağı planlamanın ardından hızlı bir şekilde ıslah çalışmalarına başlancak. Şehrin bir sorununu daha çözüme kavuşturmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Şehrin ortasında gerdanlık olacak

Çayderesi’nin, Başçeşme Mezarlığı’ndan başlayıp Avlu’ya kadar olan bölümü için 2154 met-rekare taşkın kontrol tesisi, bir adet tersib bendi ve 13 adet yaya köprüsü yapılacak. Yıllardır çirkin görüntüsü ve pis kokusuyla hafızalara kazınan Çayderesi, etrafında yürüyüş parkurlarıyla, bisiklet yollarıyla bir cazibe merkezi haline gelecek. Avlu ile bütünleşecek bu 2. etap projeyle şehir adeta inci bir gerdanlığa kavuşacak.