Günümüz futbol ekonomisinde şu çok net görülüyor ki; milyon dolarlık bütçeleri olan futbol kulüplerini artık dernek statüsü ile yönetmek, deveye hendek atlatmaktan zor..!
Örneğin dünyanın ekonomik açıdan en büyük klübü Mancester United'ın neredeyse 1 milyar sterlin ( 8 milyar 750 milyon TL)lik bütçesini Mancester United Güçlendirme ve Yeşillendirme Derneği ile idare etmeniz mümkün mü..?!
Dünyada bir çok ülkeden daha fa la ekonomik gücü olan bir çok futbol klübü gününüz de A.Ş olarak yönetiliyor. 
Haa bu şu demek değil.. A.Ş olunca futbol klüpleri sürekli şampiyon oluyor..
Böylesine bir beklenti dar kafa beklentisi olur..!
A.Ş olan kulüpler  öncelikle ticari faaliyet yapabilme olanağı sağladıkları için dernek statüsündeki futbol kulüplerinden daha geniş bir alanda finansal gelir sağlayabilme olanağına sahip oluyorlar. Şirket yönetimi her cuma Paşa Cami önüne mendil koymuyor örneğin..!
Akılcı yönetim ve yatırımlarla bulunduķları bölgenin ekonomik yapısında yatırımcı bir şirket olarak yer alıyorlar..
Netice de Balıkesirspor'da Ağustos ayı içinde yapılacak olan kongrede Başkan Kadir Dağlı delegenin önüne A.Ş projesi ile çıkacak. Şu ana kadar Balıkesirspor'un A.Ş olmasına sıcak bakan taraftar grubu ise neredeyse %75 oranında..Bunu bazı yerel gazetelerin yaptıkları anketlerden de anlıyoruz..Tabiki A.Ş olmasına karşı çıkan bir grupta var..Onlarda demokratik düşünme ve söyleme haklarını kullanıyorlar..!