“Büyükşehir’e aday gösterilmedi ya, artık Zekai Kafaoğlu siyaseten ceset oldu” diyenler yine ters köşeye yattı. Ekrem Başaran’ın il başkanı olmasında etkin rol oynayan Kafaoğlu, yeni yönetim ve yürütme kurulunda da ağırlığını hissettirdi.

BAŞARAN KUKLA OLMAZ

Ekrem Başaran, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana neferi olmuş, siyaseti ve teşkilatçılığı bilen Sabri Uğur gibi bir markanın kurmayı olmuş, gerçekten değerli bir insan. Zaten yönetimine baktığınız zaman da kimsenin kuklası olmayacağını görüyorsunuz. İşin gerçeği liste dengeli, realist ve son yılların en iyi yönetimi.


KAFAOĞLU DENGESİ

Listede milletvekillerinin, belediye başkanlarının çok da bir ağırlığı gözlenmiyor. Buraya kadar mesele yok. Ama dostlukları eskiye dayanan Kafaoğlu ve Başaran, yönetim listesinde de bu rüzgarı estirmiş. Kısacası AK Parti’nin yeni il başkanı Ekrem Başaran, yönetimini belirlerken Zekai Kafaoğlu dengesini de gözetmiş. Üstelik doğabilecek tepkilere de aldırış etmeden.


Ne dediysek o


EKSPRES, 6 Ocak’ta yayınlanan “Kafaoğlu’nun dönüşü” başlıklı kulis yazısında, Başaran’ın yönetiminde Kafaoğlu ağırlığı olacağını okurlarıyla paylaşmıştı. Başaran’ın İl Başkanı olarak belirlenmesi sürecinde, Koordinatör Vekil Şahin Tin’le ikili görüşen Kafaoğlu, Ekrem Başaran ismini vermişti.

2 numara aileden!


Yeni il yönetiminde başkan vekili olarak görevlendirilen Vahdettin Çiftçi, Zekai Kafaoğlu ve Eren ailesinin akrabası ve umre arkadaşı...