Koronavirüsü vakaları Türkiye’de görülmesiyle birlikte okullar ve kurslar tatil edilip, eğlence mekanları kapatılmasına karşın sokaklarda hayat tüm hızıyla devam ediyor. Uzmanların gerekli olmadığı müddetçe kalabalıktan uzak durulmasına yönelik çağrısına rağmen Balıkesirlilerin bu tavsiyelere uymadığı gözlendi.

HAYAT DEVAM EDİYOR!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan Koronavirüsü vakasının Türkiye’de görülmeye başlamasıyla birlikte uzmanlar vatandaşları virüse karşı korunmaları için kalabalıklardan uzak durmalarına yönelik bulunmasına rağmen sokaklarda hayat tüm akışıyla devam ediyor. Koronavirüsü vakalarının artmaması için okullar, resmi kurs ve aktiviteler tatil edilip, eğlence mekanları belli bir süreliğine kapatılmasına rağmen Balıkesirlilerin uzmanların uyarını pekte dikkate almadığı gözlendi. 

 

 

UZUN BANKA KUYRUKLARI

Balıkesir’in en işlek caddesi Milli Kuvvetler Caddesi olmak üzere çarşıdaki insan yoğunluğu dikkat çekerken, bankaların önündeki uzun kuyruklar vatandaşların Koronavirüsü tehdidini ciddiye almadığı dikkat çekti. Öte yandan Koronavirüs tehdidinin en yoğun olarak yaşandığı kahvehanelerde de müşteri yoğunluğunda azalma olmasına karşın birçok kişinin oyun oynamaktan çekinmediği gözlendi.  Okullar, kurslar ve eğlence mekanlarının ardından bir sonraki yasağın kahvehanelere gelmesini bekleyen müşteriler, yasak gelmeden önce son oyunlarını oynamak istediklerini belirtti.