Tehlike çanları kulaklarımızı sağır edercesine ,en son volümde çalmaya başladı duyuyor musunuz?

Yeni yasaklar gündeme geldikçe ayrıca seviniyorum. 

Bir de bu gelen yasaklara karşı tepki gösteren birtakım insan topluluğu var. Düşüncelerini duydukça ,düşüncelerini okudukça inanın şoke oluyorum.Açık alanda sigara içilmesini siyasete bağlayan mı ararsınız,sigara yasağının ekonomiye katkı sağlayacağını düşünen mi ararsınız?

Bu yasaklara mantık dışı yorum yapanlar bir hayli mantık çerçevesinden çıkıyor.

Sigara malum en başta sağlığa zararlı.Bunu küçük çocuklara sorsanız dahi cevapları sigaranın zararlı olduğu olacaktır. Aklı selim olduğuna inandığımız,yaşlarını almış kişilerin hâla bu yasaklara inatla karşı gelmesini de anlamış değilim. 


Yeniden üzülerek hatırlarmak istiyorum, be kardeşim! pandemi zamanındayız.Hani şu uluslar arası kıtalar arası ne ilacı ne aşısı henüz bulunmamış,birçok kişiyi yatağa bağlamış ve hayatını kaybetmiş salgın içindeyiz. Malum sigarada solunum yolu ile çevreye duman yayıyor. Sen taşıyıcıysan sigara içtiğinde ,sağına soluna ,önüne arkana sobe dercesine o dumanı tüm hızı ile yayıyorsun.Ben gibi hem sigara dumanı rahatsız eden hem pandemi de tüm kurallara uyup evinde sürekli karantinada kalanın canına okuyorsun.Farkında mısın?
Sigara dumanı ile havada kalan virüs bir sonraki kişinin maskesini hava almak için ya da bir yudum su içmek için ona bulaşmasına neden oluyor.
Artık bencil olma zamanı değil biraz da içmeyin şu şeyi...