Balıkesirspor’un Antalya kampında başlayan hareketlilik, hafta sonu gelen istifalarla devam etti. Önce Hukuk İşlerinden sorumlu yönetici Mert Diker, ardından da Futbol Şube Sorumlusu Umut Kırtıl yönetime istifalarını sundu.

Antalya kampında futbolcuların alacaklarına istinaden takımdan ayrılmak istemeleri kentte şok etkisi yaratırken, hafta sonu yaşanan istifalarda kulüpte ki karışık durumu tamamen gözler önüne serdi.  Doğa İşeri, Oğuzhan Çapar, Okan Alkan, Furkan Çil ve Atilla Özmen’in fesih haklarını kullanarak takımdan ayrılacağını belirtmelerinin ardından bir şokta yönetici iki isimden geldi. Hukuk İşlerinden Sorumlu yönetici Mert Diker ve Futbol Şube Sorumlusu Umut Kırtıl, istifa etti.

 

ÇAPAR KAYSERİ’YE DOĞA ALTAY’A

 

Balıkesirspor’un iki vazgeçilmez ismi Doğa İşeri ve Oğzuhan Çapar, kırmızı beyazlılarla olan sözleşmelerini fesih ederek, takımdan ilk ayrılan isimler oldular. Doğa İşeri Teknik Direktörlüğünü Ali Tandoğan’ın yaptığı İzmir temsilcisi Altay’la anlaşma sağlarken, Oğuzhan Çapar ise Süper Lig’te küme düşmeme mücadelesi veren Kayserispor’a transfer oldu. Henüz ne yapacakları belli olmayan Okan Alkan, Furkan Çil ve Atilla Özmen’in ise durumları netlik kazanmış değil.

 

SÜPER LİG’E BİR İSİM DAHA

 

Balıkesirspor’un altyapısında forma giyen ve u15 takımında milli formayıda giyen Orçun Derbay, süper ligin bir diğer temsilcisi Konyaspor’a transfer oldu. Gerçekleştirilen bu transferde Balıkesirspor’un herhangi bir hak talep edip etmediği ise, henüz resmi kanallardan açıklanmadı.