Türkiye Futbol Federasyonu'nun Corona Virüs tedbirleri kapsamında ligleri süresiz tatil etmesinin ardından, Balıkesirspor'da tesislerini kapatarak, gerekli önlemleri alırken, takım kaptanlarından Atilla Özmen, Sembol Medya'ya özel açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli file bekçisi Atilla Özmen, kendi kendimizin OHAL'ini ilan etmemiz lazım derken, bizler için büyük emek harcayan, sağlıkçılarımızı da unutmadı.

Balıkesirli kaptan Atilla Özmen, "Dünya çapında yayılan ve son zamanlarda da ülkemizde iyice artan salgın dolayısıyla, çoğu Avrupa Ligi'nde olduğu gibi maçlar ertelenmek zorunda kaldı. Bizde bu süreci dinlenerek değil, hocamızın bize verdiği antrenman programlarını, evimizde uygulayarak geçiriyoruz. Takımımız şu an izinli. Yarın kulüp tesislerinde toplanarak, durum değerlendirmesi yapacağız. Yabancı futbolcularımızdan bir kısmı zaten tesislerde kalıyor. İnşallah kısa sürede her şey normale dönerse, antrenmanlara başlamayı düşünüyoruz. " dedi.

BİLİNÇLİ OLMAK ZORUNDAYIZ

Özmen, "Devletimize destek olmak zorundayız. İnsanlarımızın bilinçli olmasını istiyorum. Devletimiz gerçekten her türlü önlemi alıyor. Ama sadece devletimize bırakmayıp, kendi kendimizin OHAL'ini ilan etmemiz lazım. Dışarı çıkmayıp, bilinçli bir şekilde evimizde oturmamız lazım. İnsanlığını geçirdiği çok büyük bir sınav bu. Ayrıca bizler için yoğun mesai harcayan, sağlımızın bekçisi olan tüm sağlık personeline de teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar bütün alkışları fazlasıyla hak ediyorlar." dedi.

HEPİMİZ MERAK EDİYORUZ

Süresiz olarak ertelenen ligler ile ilgilide konuşan Atilla, "Bundan sonra ki sürecin nasıl işleyeceğini hepimiz merak ediyoruz. Federasyon herhangi bir tarih vermedi. Nasıl bir uygulama yaparlar, olayın gidişatına mı bakarlar bilemiyoruz. Biz sadece şuan hocamızın bize verdiği programı uyguluyoruz." dedi.