Tüm dünyayı saran ve en sonunda ülkemize de gelmiş bulunan virüs hakkında düşünceleriniz neler? Ben kısaca gördüğüm kadarını özetleyeyim sizlere. İnsanlar sorumsuz! Evde kal çağrısına uyan çok az sayıda insan var. Evet hayat bir şekilde bir yerlerde devam etmek zorunda. Ama söz konusu sağlık olduğunda durumların biraz olsun değişmesi gerek.

Bir nebze olsun trafikte azalma, çarşıdaki insanlarda azalma mevcut. Ama bana göre olması gerektiği kadar değil! Çalışmak zorunda olan insanlar var. İş yerleri evlerinde kendilerini karantinaya alması gerektiklerini söylemiyor. Bu kadar mı değersiz bir insanın canı?

Evde herkes karantinada ama bir kişi çalışıyorsa dışarıyla ilişkisi varsa o kişinin eve virüs taşımayacağı ne malum? İş verenler olarak biraz taviz vermeniz gerekmez mi? İlla ki bir şeylerin zorunlu olmasını beklemeyin. Sokağa çıkma yasağı gibi! Belki de o zaman  herşey için çok geç olabilir.

Sevdiklerinizi kaybetmeye başlamadan evde kal çağrısına uyun. Sonrasında dizlerinizi dövmeyin. Paranın bir önemi yok. Bırakın şu süreç geçene kadar eğlenmeyin. Arkadaşlarınızla sadece telefondan görüşün. Avmlere gitmeyin. Çayınızı herhangi bir kafede içmek yerine oturun evinizde için. Ne kadar çok dışarıya alışmışız meğer! Biraz da bunu fırsata çevirip ailemizle eğlenmeye vakit geçirmeye bakalım.

Diyelim ki kendinizi düşünmüyorsunuz. Ama bencillik yapmayıp diğer insanları düşünmek zorundasınız. Bir başkasının çocuğunu, ailesini, sevdiklerini düşünmek zorundasınız. Taşıyıcı olmayın. Ölüm elbetteki var. Ecel geldiğinde kimse bu dünyada kalmıyor. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın. Tedbir bizden, takdir Allah’tan...