Evde zaman geçirmeyi oldum olası çok severim.Balık burcu oluşumda evi sevmemede neden olmuş olabilir.Evcimen burçlardan biri de balıktır.Bir arada bu evde kalamamız gereken günlerde burçlara da deyinebilirim.Evde zorunlu kaldıkça daha çok bir şeyler öğrenme isteğim doğuyor.

İçişleri bakanımızın,herkesin ohal ilan etmesi söylemleri ardından,ülkemizin her şehrinden,ilçesinden sokak manzaralarını sosyal medya ve basında görmeye başladım.Düğün öncesi esenlerde halay çeken grup mu dersiniz,askere gidenleri uğurlamaya gelen koca kalabalık mı dersiniz.Aklım almıyor.En başta kendi sağlığınız,sonra başkasının sağlığı sizler için bu kadar mı önemsiz?Bu ne sorumsuzluk vurdumduymazlık.Pes diyorum.

Balıkesir merkezin gün içirerisindeki kalabalık saatlerini ve kalabalığın yoğunluğunu bilirim.Balıkesir sokakları dün fotoğraflandı.Gözlerime inanamadım.Yasak sadece kelime olarak kalmış.Yaşlısı- genci,bebeği -annesi....

Çarşı zerre ohalden corona virüsünden etkilenmemiş.Hatta pazartesi günü olmasına rağmen daha da kalabalıktı.Demek ki kapatılan işyerlerinde çalışanlarda kurallara uymamış ve gezmeyi hayatlarını ve hayatımızı tehlikeye atmayı seçmişlerdi.

Corona dolu günlerde ,zaman geçtikçe azalan bir tablo göreceğimize aksine daha da artan bir tablo görüyoruz.Bu korkuya kapılanlar ise biz gibi evinde oturup duyarlı kişiler.

Az önde okuduğum haberde,Fransa'dan Türkiye'ye bir yaşı büyük vatandaşımız gelmiş.Hem de corona virüslü.Ama yurtdışından geldiğini saklamış.

Bir de üstüne üstük 14 gün kuralına uymamış,birçok kişiye bulaştırmış.Dün de hayatını kaybetmiş.Bugün de o hasta ile temasta bulunan 70 vatandaşımız da karantina altına alınmış.İşte evde hayatın olduğunu gösteren bir vaka.

Evinizde kalın.

Nefes alamamak,can sıkıntısından emin olun dah iyi.

Ne kadar evde kalıp sorumluluk sahini olursanız bu zorlu süreci hep birlikre sağlıklı şekilde atlatacağız.