Son iki yerel seçimde CHP' nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkardığı sağcı adaylar Sami Sözat ve ittifak adayı Ismail Ok bombalarından sonra(!) CHP, 3 yıl sonra yapılacak yerel seçim için Ahmet Akın'ı şimdilik vitrinde tutuyor. Doğru Yol tandanslı olan Akın ise şimdiden kendini  partisinin Büyükşehir adayı ilan etmiş gibi bir rehavet içinde..! Akın içinden diyordur ki; "Benim adaylık işi artık garanti"
Ben taaa bugünden kafa karıştırayım o zaman. 
Ben Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in gönlünde Büyükşehir adaylığının yattığına inanıyorum. Deveciler bugüne kadar Balikesir geneline hitap eden  küçük ama  akıl dolu hamleleri ile bu inancımı sağlamlaştırıyor.
Deveciler ile 85 li yıllardan tanışırım. Ne kadar hırslı olduğunu ve aklıma koyduğunu yapmak için her türlü alternatifi değerlendirdiğini  iyi bilirim. Ama Deveciler'in bu hırsı zaman zaman acele davranıp bir çuval inciri berbat etmesine neden olur.
Bunun son örneği ise Beşiktaş'a 'şov niteliğinde' yaptığı sms desteği.. 
Bildiginiz üzere, maddi sıkıntıları milyar liralara ulaşan Beşıktaş taraftarlarından sms ile yardım topluyor.Her ne kadar Fenerbahçeli de olsa Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler bu kampanyaya sms atıyor. Bunu yaparken de kendine bağlı Belediye Basın birimindeki arkadaşlara olayı fotoğraflayıp haber yapıp yerel basına servis ediyor.
Şimdi diyeceksiniz ki; "bunda ne var"
Çok büyük teknik bir hata var..!
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına inceden inceye oynayan Ali Kemal Deveciler Balıkesirspor'un forma gecesinde 'yok hükmündeydi'.
Yarın öbür gün velev ki; Büyükşehir' in CHP adayı gösterildi reklam panolarına 'Deveciler Başkan Beşiktaş Şampiyon' mu yazdıracak..
O zaman Balıkesirspor 'lularda sorarlar adama; "Balkes'i yardım gecesinde nerdeydin..?"