Ali Babacan'ın liderliğindeki geçtiğimiz Mart ayında kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçti.

Teşkilatlarda görev alacak isimleri belirlemek için parti içinde 18 bölge komisyonu oluşturan Babacan ve ekibi bölge koordinasyon çalışmalarına hız verdi. Partinin kurucular listesinde yer alan Edip Uğur Bursa, Eskişehir, Bilecik, ve Yalova teşlilatlarının bölge koordinatörlüğünü yapacak. Balıkesir'inde içinde bulunduğu Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale koordinatörlüğünü ise Eski Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Elif Esen üstlenecek. Parti içinde Komisyonlar ve teşkilatlanma çalışmalarında, il ve ilçe örgütlerinde görev almak isteyen ve başvuruları internet üzerinden alınan gönüllülerle başlayacak. Pandemi nedeniyle gönüllülerle görüşmeler "video konferans" gibi uzaktan iletişim yöntemi ile yapılacak.

1 HAFTADA 50 BİN GÖNÜLLÜ BAŞVURDU
Kuruluş dilekçesini 10 Mart'ta İçişleri Bakanlığı'na sunan Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi de teşkilatlanma çalışmaları için salgın koşullarını da dikkate alarak planlama yaptı.Parti kaynaklarının verdiği bilgiye göre salgın nedeniyle teşkilatlanma çalışmalarının sekteye uğramaması için öncelikle, video konferans üzerinden görüşme yöntemiyle çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.