Balıkesir İl Başkanlığı’na Kemal Aydemir’in atanmasının ardından siyaset sahnesine hızlı bir giriş yapan DEVA Partisi, 41 kişiden oluşan il kurucu yönetim kurulu üyelerini açıkladı. Genç ve siyasete ilk defa giren isimlerin yanı sıra Balıkesir siyasetinin yakından tanıdığı tecrübeli siyasetçilerde DEVA Partisi İl Yönetimi’nde yer aldı.

Kemal Aydemir önderliğinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi’nin il kurucu yönetimi, ilk defa siyasete giren genç ve kadın ağırlıklı kadrosuyla dikkat çekti.  Yedi kişilik kurucu heyetin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında belirlenen ve Genel Merkez tarafından da onaylanan il yönetiminde siyasete hiç girmemiş genç isimlerinin yanında Alevi, Roman ve Engelli bireyler de yer aldı. 


DEVA Partisi Balıkesir İl kurucu Yönetimi’nin herhangi bir siyasi görüşün ağırlığı olmadan, ana akım merkez siyasetine uygun olarak oluşturulduğunu vurgulayan Aydemir, “İl Yönetimimizin % 50’den fazlası ilk defa bir siyasi partide görev almış arkadaşlardan oluşmakta olup, %25’i yani 10 arkadaşımız kadın ve % 28’i yani 11 arkadaşımız ise 30 Yaş Altı genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Ayrıca yönetim kurulumuzda iki tane engelli kardeşimiz yer almaktadır” dedi.

MUSTAFA BAYRAM BASKİ’Yİ SIFIRDAN KURDU


Uzun yıllar İller Bankası’nda görev yaptıktan sonra 2014 yılında Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin(BASKİ) kurucu Genel Müdürü Mustafa Bayram,  sıfırdan aldığı kurumun kurumsallaşması ve sistemin oluşturulmasında büyük rol oynadı. BASKİ’de görev yapmadan önce de Balıkesir bölgesini yakından tanıyan ve sorunlara hakim olan Bayram, görev yaptığı dönemde başarılı çalışmalarla biliniyor.  Bürokrat kimliğinin yanı sıra beyefendi kişiliğiyle de Büyükşehir Belediyesi’nde sevilen Bayram, BASKİ’den ayrıldıktan sonra da Balıkesir’de yaşamaya devam etti. DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, Balıkesir’e hizmetleriyle damga vuran Mustafa Bayram’ı siyasete kazandırdı. 

TUĞBA GÜNER

Balıkesir kamuoyunun 2019 yılındaki yerel seçimlerde Demokrat Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak tanıdığı Tuğba Güner, bir yılı aşkın suskun kaldıktan sonra siyasete DEVA Partisi’nde çatısı altında devam etme kararı aldı. 2019’daki yerel seçimlerde aldığı 13 bine yakın oyla seçimin kaderini değiştiren Güner, özellikle kırsal kesimde ve seküler hassasiyeti bulunan seçmende sempati oluşturmuştu. Kendisini destekleyen kısıtlı kadroyla propaganda döneminde sahada başarılı bir sergileyen Güner, DEVA Partisi’nin dikkat çeken isimlerinden biri olmaya aday. 


MAHMUT ÖZEN

Ana akım merkez siyaset anlayışını benimsediklerini deklare ederek toplumun her kesime kucak açan DEVA Partisi’nin il yönetiminde dikkat çeken isimlerden biri de Alevi kimliğiyle tanınan Mahmut Özen oldu. Bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan Özen, siyasetin yanı sıra sivil toplum kuruluşunda yaptığı çalışmalarla biliniyor.  Ege ve Marmara’da 6 şehirde şubesi bulunan Batı Anadolu Çepnileri Derneği başkanlığı yapan Özen,  DEVA Partisi’nde kurucular heyetinde yer aldı. 

 

HİLAL DEMİRÖZER YARBAY

Balıkesir siyasetinin yakından tanıdığı isimlerden biri olan Hilal Demirözen Yarbay, AK Parti’de gençlik kollarında başladığı siyaset hayatında iki defa milletvekili adayı olmasına rağmen alt sıralarda aday gösterildiği için meclise gidemedi. Dürüst ve sözünü esirgemeyen tarzıyla bilinen Hilal Demirözen Yarbay, milletvekili adaylarının açıklandığı dönemde kadın kontenjanına Ankara’dan Sema Kırcı ve Ayşe Kardaş’ın üst sıralarda gösterilmesi sonrası sosyal medyada verdiği tepki hafızalardaki yerini koruyor. Yarbay, son olarak Karesi Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığı’nı sürdürüyordu. AK Parti’den istifa edip siyaset hayatına DEVA Partisi’nde devam etme kararı veren Yarbay, bir süredir sürdürdüğü Karesi Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanlığında da istifa etti.

-----------------------------------------------------------------------------------

DEVA'NIN A TAKIMI BELLİ OLDU

İl Başkanlığı’na Kemal Aydemir’in atanmasının ardından Balıkesir siyasetine hızlı bir giriş yapan DEVA Partisi’nin il kurucu yönetimi, ilk defa siyasete giren genç ve kadın ağırlıklı kadrosuyla dikkat çekti. 


DEVA Partisi Balıkesir kurucu İl yönetim kurulu üyeleri belli oldu. İl Başkanlığı’na Kemal Aydemir’in atanmasının ardından siyaset sahnesine hızlı bir giriş yapan DEVA Partisi’nin 41 kişiden oluşan il kurucu yönetim kurulu üyeleri açıklandı. Bir süredir teşkilatlanma çalışmalarına ağırlık verdikleri bilinen DEVA Partisi’nin kurucu il yönetiminde genç ve kadınların ağırlıkta olması dikkat çekti. Yedi kişilik kurucu heyetin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında belirlenen ve Genel Merkez tarafından da onaylanan il yönetiminde; BASKİ eski kurucu Genel Müdürü Mustafa Bayram, DP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tuğba Güner, iki kez AK Parti Milletvekili Adayı ve son olarak Karesi Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanlığını yapan Hilal Özdemir Yarbayoğlu,  Batı Anadolu Çepni Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özen, genç Avukat Meltem Yaren Şahin gibi isimler dikkat çekti. İl yönetiminde toplumun her kesiminden kişilerin temsiliyeti göz önünde bulunduruldu. Bu kapsamda 41 kişilik Deva Parti Balıkesir İl Yönetimi Kurulu listesinde Alevi, Roman, Engelli bireylere de yer verildi.  

GENEL MERKEZ ONAY VERDİ


İl yönetiminin belirlenme sürecinde kendilerine destek veren DEVA Partisi Genel Merkezi ve üst yönetimine teşekkür eden İl Başkanı Kemal Aydemir, “ Bilindiği üzere 7 Temmuz’da Balıkesir ili Koordinatörleri ve Genel Başkan Yardımcılar Sayın; Elif Esen,  Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’ın tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Genel Başkanımız Ali Babacan’ın takdirleri ile Deva Partisi Balıkesir İli Kurucu İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayız. Bu süreçte bu onurlu görevi şahsıma layık gören Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan başta olmak üzere Teşkilat başkanımız Sayın Nihat Ergün’e ve Balıkesir ili koordinatörleri Elif Esen,  Zeynep Dereli, Burcu Kılıç Yağan, Kadircan Köşdere ve Metin Gürcan’a teşekkürlerimi bir borç bilirim. Kısa sürede 7 kişiden oluşan kurucu heyetimizi ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda 41 kişiden oluşan il yönetim kurulumuz Genel Merkezin onayına sunmuş ve Genel Merkezimizin yetkili organları tarafından Kurucu İl Yönetim Kurulumuz onaylanmış bulunmaktadır”

GENÇ VE KADIN AĞIRLIĞI DİKKAT ÇEKİYOR


DEVA Partisi Balıkesir İl kurucu Yönetimi’nin herhangi bir siyasi görüşün ağırlığı olmadan, ana akım merkez siyasetine uygun olarak oluşturulduğunu vurgulayan Aydemir, “  Kurucu il yönetimimiz, İl başkanı dâhil 41 kişiden oluşmakta olup ilimizdeki hiçbir siyasi partinin yönetimlerinde olmadığı oranda parti tüzüğümüze uygun olarak kadın, genç ve engelli arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. İl Yönetimimizin % 50’den fazlası ilk defa bir siyasi partide görev almış arkadaşlardan oluşmakta olup, %25’i yani 10 arkadaşımız kadın ve % 28’i yani 11 arkadaşımız ise 30 Yaş Altı genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Ayrıca yönetim kurulumuzda iki tane engelli kardeşimiz yer almaktadır” dedi.

“SABIRSIZLANIYORUZ…”


Balıkesir’e ve ülkeye hizmet için yeni bir kadroyla yola çıktıklarını vurgulayan DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, “ Kurucu il yönetimimiz Balıkesir’e ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Değerli basın mensupları yakın zamanda il teşkilat binamızda gerçekleştirmiş olduğumuz tadilat işlemleri bittikten sonra kurucu il yönetimimiz ile sizlerle buluşmak için sabırsızlanmaktayız. İnşallah Kurucu il yönetimimiz ile birlikte Allah Balıkesir’imiz İçin Güzel Hizmetler Yapmayı Nasip Etsin. Tüm parti teşkilatımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük değişim yolculuğunda destek ve hayır dualarınızı bizlerden eksik etmemeniz temennisiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Son olarak Sizin nezdiniz de tüm Balıkesirli hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.