Mesela, enflasyon paketinden gıda ve enerji kalemlerini çıkartıyorsun.. Pakete pinyon topu, jöle ve traş bıçağı ekliyorsun. Netice enflasyon düşüyor..! Demek ki enflasyonu yükselten neymiş..? Yediklerin ile yaktıkların.. Onlar olmasa sorunda olmayacak..!

Mesela, okulları kapatıp; “ isteyen isteği öğretmenden çocuklarına evinde  eğitim verdirsin” diyorsun ve böylece ortada eğitim diye bir sorun kalmıyor..!

Mesela, spor müsabakalarında hakemlik müsessesini kaldırıyorsun. Pozisyonların kararını sahada mücadele edenlerin çıkaracakları gürüldü-patırdı düzeyine göre kararlaştırıyorsun. Netice Türkiye’de hakem sorunu diye bir şey kalmıyor..!

Mesela, mesela hastaneleri kapatıp milletin sağlık sorunlarını hacılar, hocalar üzerinden çözüyorsun. Netice Türkiye’de hastane sorunu diye bir şey kalmıyor..!

Mesala, Suriye’lilere verildiği gibi ülkedeki tüm işsizlere göçmen maaşı bağlıyorsun. Netice işsizliği ortadan kaldırıyorsun..!

Mesela, rüşvet ve yolsuzlukla ilgili olarak ‘rüşvetten ve yolsuzluktan kaçınma yasası(!) çıkartıyorsun.. Netice ülkede rüşvet ve yolsuzluk sorunu diye bir şey kalmıyor.

Kimileri için Balıkesirspor olmasa sorunda olmayacak ama. Birde hayatın normal akışı var.. Balıkesirspor var ve maddi sorunlar çözülmek zorunda..!Nokta..!