Basketbol'da şehrimizi temsil eden Büyükşehir Belediyespor Basketbol'da, genç antrenör Mustafa Mavili gündemi değerlendirdi. Mavili, "Ülkemizin içinde olduğu bu kötü günlerde hepimize düşen görev, birbirimiz için riski en aza indirmektir" dedi.

Son oynadığı karşılaşmada Finalspor karşısında aldığı galibiyetle play-off yolunda önemli bir adım atan Büyükşehir Belediyespor, liglere süresiz ara verilmesinin ardından B Planını devreye sokacak. Oyuncularına Türkiye'de kalma şartıyla izin veren Mavili, "Bildiğiniz gibi son maçımızı Finalspor'la oynadık ve bu maç bizim çok önemliydi. Kritik bir galibiyet aldık. Bu lig'te herkes birbirini yenebiliyor. Ancak bazı takımlara karşı bu gerçekten zor oluyor. Finalspor maçı da böyle bir maçtı ama kazanmasını bildik ve ligin sonrası için önemli bir yere gelme şansı elde ettik. Oynadığımız son müsabakanın ardından federasyonumuzun aldığı kararla liglerimiz süresiz ertelendi. Bu karar sonrasında bizde oyuncularımıza, Türkiye'de kalma şartıyla izin verdik. Şu an oyuncularımız evinde ve kondisyonerimizin gönderdiği programları uygulayarak bu süreci atlatmaya çalışıyorlar. Şu an bütün planlarımız hazır. Federasyonumuz tarafından liglerin başlayacağı tarih açıklandığında, planımızı devreye sokacağız. Gönlümüzden geçen her şeyin normale dönmesi ve liglerin sağlıklı bir şekilde sonra ermesidir" dedi.

RİSKİ EN AZA İNDİRMEMİZ LAZIM

Tüm dünyanın çok zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Mavili, "Hepimize düşen görev, birbirimiz için riski en aza indirmek. Evde kalmalıyız ve sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz. Bu sebepten çok sevdiğimiz parkeye uzak kalıyoruz. En kısa sürede takımımız ve seyircimizle bütünleşebilmek için her şeye dikkat etmeliyiz. Bu süreçte hepimizden fazla özveri göstererek canla başla çalışan, başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık camiasına da teşekkürlerimi sunuyorum. En kısa sürede, Kurtdereli'de buluşmak dileğiyle" dedi.