AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir, Koronavirüsü salgını sürecinde sağlık sistemine ve şehir hastanelerine yönelik eleştiriler yapan CHP Milletvekili Fikret Şahin’e cevap verdi.

Aydemir, “Muhalefet olarak şu ülkeye tek bir faydalı şey yapmaya yetişemediniz bari yapılanlara bu zor ortamda çalışanlara destek olun diyorum” 

Türkiye’nin sağlık sisteminin dünyaya örnek olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir, muhalefetin bu zor süreçte destek olmak yerine yersiz eleştiriler yaptığına dikkat çekti. Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bütün ülkelerin sağlık sistemlerinin iflas ettiği imtihanlarını kaybettikleri bu dönemde konuşmak için konuşup muhalefetin aciz ve bitap halelerine uyum sağlamaya çalışan CHP Balıkesir Milletvekili Sayın Fikret Sahin, muhalefet olarak şu ülkeye tek bir faydalı şey yapmaya yetişemediniz bari yapılanlara bu zor ortamda çalışanlara destek olun diyorum.  Ülkemizin sağlık sistemi bütün dünyaya örnek çok şükür. Bunun için canla başla çalışan tüm sağlık personelimize ve Sağlık Bakanımıza ve Şehir Hastaneleri öngörüsüyle bu ülkeyi bu zor günlere hazırlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza  minnettarız.”