GEREĞİNİ YAPIN VEBALE GİRMEYİN

Giriş Tarihi : 12 Şubat 2018 Pazartesi
GEREĞİNİ YAPIN VEBALE GİRMEYİN

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı... Demir Petrol hem Karayolları yönetmeliğine aykırı hem de araç ve yaya trafiği güvenliğini tehdit ediyor. Adaletinizi, şeffaflığınızı gösterin, gerekeni yapın! Aksi halde yaşanabilecek üzücü olayların sorumluluğu sizin olur!

CADDE TRAFİĞE KAPATILMIŞTI
Karayolları Bölge Müdürlüğü, 2009’da Demir Petrol’ün İzmir yoluna çıkış yapabilmesi için, güvenlik ve yönetmelik gereği benzinliğin yanındaki Çalışkan Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasını ve tretuvar örülmesini şart koştu. 
 
MECLİS TRAFİĞE YENİDEN AÇTI
Ancak söz konusu Çalışkan Caddesi 2017’de Belediye Meclis kararıyla yeniden araç trafiğine açıldı. Bu durum bölgedeki artan trafik yoğunluğu ile birlikte ciddi kaza riskini beraberinde getirdi.
 
ARTIK TOP BÜYÜKŞEHİR’DE
2009’da Karayolları mücavir alanında olan İzmir yolu, şimdi Büyükşehir’in sorumluluğunda. Bu durumda sorunu çözmek de Büyükşehir’e düşüyor. EKPRES haber merkezi uzmanlarla çalıştı, 3 çözüm alternatifi geliştirdi.
 
İŞTE O ALTERNATİFLER
1 : İmar planındaki yan yolu hayata geçirin. Yukarıdaki haritada da anlattığımız gibi Demir Petrol’ün önündeki, Demir’in tecavüz ettiği alan aslında belediyenin yan yolu. Yolun karşısında Ali Baba restoranın önünden Bizim Market’e kadar olduğu gibi gidiş istikametine de yan yol yapılırsa 
İzmir yoluna kontrolsüz çıkışlar önlenir mesele çözülür.
 
2 : Demir Petrol’ün İzmir yoluna çıkışını kapatın. Bu formül basit ama etkili bir çözüm. Benzinliğin giriş-çıkışı yandaki Çalışkan Caddesi’ne ya da arka sokağa yönlendirilirse güvenlik riski en aza iner. Tabi benzinliğin içindeki diğer kaçak(!) bölümleri de yıkmak kaydıyla.
 
 
3: Bu ihtimali düşünmek bile istemiyoruz. Çalışkan Caddesini yeni bir meclis kararıyla araç trafiğine kapatıp tretuvar örebilirsiniz. Ama bu kişiye özel bir uygulama olur ki o zaman da adama sorarlar. ‘Kamu yararına olan yolu sırf Nihat Demir için ne karşılığında kapattın?’ diye.

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Fedai Başoğlu İki daire nolcek abi sonra? Adam geri istemez mi? Yapmayın etmeyin yahu.
13.2.2018 19:03:28 (1 hafta önce )
MEHMET KAYA GÜÇLERİ YETMİYO Kİ...
13.2.2018 10:47:54 (1 hafta önce )
Etiketler :
1. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
2. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
3. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
4. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
5. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı