AVCI GÜVEN TAZELEDİ

Giriş Tarihi : 12 Şubat 2018 Pazartesi
AVCI GÜVEN TAZELEDİ

Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkârları Odası Olağan Genel Kurulu’nda iki adayın yarıştığı seçimde Kazım Avcı, görev süresine bir dönem daha ekledi. Duayen Başkan Avcı üyelerin 204’nün oyunu alırken, rakibi Ahmet Yaşar Deniz ise 94 oyda kaldı

Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkârları Odası’nın Olağan Genel Kurulu, BESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 30 yılı aşkın bir süredir başkanlık görevini sürdüren Kazım Avcı, 204 oyla yeniden başkan seçilirken rakibi Ahmet Yaşar Deniz 94 oyda kaldı. BESOB Başkanı Fehmi Erdem’in Divan Başkanlığını yaptığı Terziler, Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkârları Odası Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Kazım Avcı’nın, başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz’e yönelik eleştirileri dikkat çekti.

 

ERDEM: SEÇİM BİTER GEÇİM BAŞLAR

Kongre öncesinde saygı ve sevgiden uzaklaşılmaması temennisinde bulunan Divan Başkanı Fehmi Erdem; “Bizleri Divana layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. 2018 yılı olağan genel kurula katılımlarınızdan dolayı hoş geldiniz diyorum. Biliyorsunuz ordumuz Afrin’e askeri harekat düzenledi. Ordumuza başarılar diliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah burunları kanamadan geriye dönerler. Adaylı seçimler biraz daha hareketli oluyor. Benim sizlerden ricam Terziler Odamıza yakışan, esnaf teşkilatımıza yakışan, sevgi saygı çerçevesinde çizmeyi aşmadan güzel bir genel kurul geçirelim. Çünkü akşam olduğu zaman kaybeden kazananı tebrik eder, seçim biter geçim başlar. Her gün burada yüz yüze bakacağımızı unutmamanızı rica ediyorum özellikle.” diye konuştu.

 

 

DENİZ: ÜYELERİMİZİN FİKİRLERİNİ DİKKATE ALACAĞIZ

 

Başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz konuşmasında Oda üyelerinin fikirlerine önem vereceklerini söyledi:

“Aktif çalışma hayatım boyunca kendi işinin sahibi olmanın gururunu ve güzelliğini yanı sıra zorluklarına, sıkıntılarına göğüs gerdim. 30 yıllık tecrübelerime, sağduyuma, kriz yönetimine ve ilke edindiğim dürüstlük ve ahlakıma güvenerek üyesi bulunduğum Odamızın başkan odayı olarak karşınıza çıktım. Bu kararı vermemdeki en büyük etken hepimizin ihtiyaç duyduğu, arkamızda bir kuvvet güç arayışı oldu. Sonrasında 1988 yılından bu yana Odamızın başkanlığını yürüten Sayın Kazım Avcı ve yönetim kurulunun ana görevleri dışında esnafa verebilecekleri destekleri şahsım adına yetersiz buldum. Buna rağmen bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Geçen dönemde de başkanlığa aday olmuş ve küçük bir oy farkıyla kaybetmiştim. Geçen zamanda eksiklerimi belirleyip çözümler ürettim. Biz bugün burada Odaya kayıtlı üyelerimizin fikirlerini dikkate alacağımıza söz veriyoruz.”

 

AVCI’DAN RAKİBİ DENİZ’E SERT SÖZLER

 

Mevcut başkan Kazım Avcı, Oda üyesi Mehmet Önder ile başkan adayı Ahmet Yaşar Deniz’i şu sözlerle eleştirdi:

 “Arkadaşımız geçen seçimi çok az oyla kaybettiğini söylemişti. 6 oy diye gazetede ilanı vardı. 55 oy fark var. Siz böyle mi yöneticilik yapacaksınız? Mehmet Kardeşim ‘Oda aidat almaktan başka bir işe yaramaz’ dedi. Ben şimdi listeyi bilmiyorum ama Ahmet Yaşar Deniz buraya aday olarak çıkmaya utanır. 9 senede 50 lira para verdi Odaya. Senin aidat borcun var mı, var. Ben nasıl hizmet vereceğim arkadaşlara? Biz bu Odayı aldığımızda sandalyeyi bırakın, tabure yoktu. Siz neden bahsediyorsunuz?” 

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi.

 

Ahmet Yaşar Deniz’in listesi: Ali Aktürk, Mehmet Önder, Nevzat Çakıcı, Ender Filiz, Nuray Gözlüklü

 

Kazım Avcı’nın listesi: Vacip Aktaş, Ahmet Özer, Hüseyin Başol, Kadircan Topçu, Nevzat Işık, Ersin Demirkol

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Etiketler :
1. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
2. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
3. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
4. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
5. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı