TORUNU ANLATTI

Giriş Tarihi : 12 Şubat 2018 Pazartesi
TORUNU ANLATTI

Altıeylül Belediyesi, Sultan Abdülhamit Han’ın 100. ölüm yıl dönümü sebebiyle torunu Şehzade Orhan Osmanoğlu ve Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın katılımıyla bir konferans düzenledi

Salih Tozan Kültür Merkezinde, vatandaşın yoğun ilgisi gerçekleşen 'Son Cihan Sultanı Ulu Hakan Abdülhamit Han' adlı konferansta, Sultan Abdülhamit Han'ın hayatı, torunu Orhan Osmanoğlu ve Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı tarafından anlatıldı.

Konferansta konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ''Resulullah Efendimizin sevgisine mazhar olmuş, Cihan İmparatorluğu Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük Padişahlarından, son cihan Sultanı Ulu Hakan Abdülhamit Han Hazretlerinin, vefatının 100. yılında, 'O' nu anmanın mutluluğu içerisindeyiz. Vefatından 100 yıl sonra bile onun ismi salonun dolmasına yetiyor. Yıllarca Kızıl Sultan olarak, yanlış anlatılan bu Hakan'ın konu olduğu bu programa göstermiş olduğunuz ilgi,  ecdada ve geçmişimize sahip çıkmanın adıdır.'' dedi.

 Tarihte bir yolculuğa çıkılan programda, Abdülhamit Han'a atılan iftiralara cevaplar verildi. Abdülhamit Han'ın büyük bir siyasi deha olduğu vurgulandı. Gecede torunu Orhan Osmanoğlu, büyük dedesi Sultan Abdülhamit Han hakkında, aile büyüklerinden anlatıla gelen olayları izleyicilerle paylaştı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği konferans, soru cevap bölümü ile sona erdi.  Gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını belirten Osmanoğlu ve Anapalı, en kısa zamanda tekrar Balıkesirlilerle  buluşmak istediklerini dile getirdi.  

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Etiketler :
1. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
2. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
3. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
4. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
5. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı