AŞÇILAR ODASI’NDA YILDIZ YENİDEN ADAY

Giriş Tarihi : 12 Şubat 2018 Pazartesi
AŞÇILAR ODASI’NDA YILDIZ YENİDEN ADAY

Balıkesir Aşçı, Köfteci ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, yarın yapılacak olağan genel kurul öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bugün Hasanbaba Çarşısı 4. Katta yeni oda binasının açılışını yapacaklarını söyleyen Yıldız, kongrenin de düğün havasında geçeceğini kaydetti

Balıkesir Aşçı, Köfteci ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, yarın gerçekleştirilecek olan oda genel kurulu öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Pier Cafe’de gerçekleşen basın açıklamasında başkan adaylığını açıklayan Yıldız, üyelerin sorunlarının çözümü için başkanlığa yeniden aday olduğunu vurguladı, Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Balıkesir Merkez Orman Bölge Müdürlüğünün ve Öğretmenevi’nin her kamu personeli ve her sivili vatandaşa açık tutularak istihdam sağlamaksızın ve bazı vergilerden muaf tutularak çok cüzi fiyatlarla insanlara verilen hizmetlerin adil olmadığını, sektörümüzü ciddi zararlara uğrattığını esnaf ve sanatkarların devletle rekabet gücü olsa dahi öyle bir rekabete girmeyeceğini bu uygulamaların sektörümüze büyük yaralar açtığını, büyük zararlara uğrattığını hatırlatır, uygulamanın tamamen kabul edilemez olduğunu ve bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istiyoruz.” dedi.

 

HİZMET BİNASININ AÇILIŞI BUGÜN

Kermes ve hayırların esnafı zor duruma düşürmemesi için belli saatlerde yapılması için çalışmalar yapacaklarını dile getiren Hasan Yıldız “Kentin muhtelif yerlerinde sıklıkla rastladığımız lokma ve pilav hayırlarının belli bir çerçeveye alınmasını semt ayrımı yapılmaksızın tüm Balıkesirimiz de yaz ve kış saati uygulanarak hayata geçirilmesini bu düzenlemeyle de öğlen yemek saatlerinde esnafımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılmasına, aksi takdirde üyelerimizin; kira, elektrik, su, işçi, KDV ve vergilerini ödeyebilmesi imkansız hale gelecektir. Bu sorun çözüme ulaşana kadar takipçisi olacağımı herkes bilsin. Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların öğrencilerimize öğlen yemek saatinde dışarıya yemek izni vermemesi, öğrencilerimizin kantine mahkum edilmesi, ayrıca paket siparişlerinin de okula alınmaması okul civarında bulunan Oda üyelerimizin işlerini hayli sekteye uğrattığını biliyoruz. Bu meselenin de bir an önce çözüme ulaşmasını beklemekteyiz.” dedi.

 

Başkan Hasan Yıldız ayrıca bugün saat 16:00’da Hasanbaba Çarşısı 4.katta Oda binasının açılışının yapılacağını duyurdu. 

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Etiketler :
1. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
2. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
3. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
4. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
5. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı