YAĞCIBEDİR MAHALLESİ KURULUYOR

Giriş Tarihi : 12 Şubat 2018 Pazartesi
YAĞCIBEDİR MAHALLESİ KURULUYOR

3000 yıllık Yağcıbedir halı kültürüne ve 74 mahalleye sahip Sındırgı’da belediye meclis kararı doğrultusunda Yağcıbedir adında 75. mahalle eklendi

668 konutluk yeni TOKİ evlerinin yer aldığı yaklaşık 2500 kişinin yaşayacağı tahmin edilen bölgede Sındırgı Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yeni bir mahalle oluşturulmasına karar verildi. 5 Şubat 2017 tarihli Sındırgı Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’nın 2018/23 sayılı kararı ile Yağcıbedir adı altında yeni bir mahallenin kurulması belediye meclisince 5393 sayılı belediye kanunun 18. Maddesi’nin N bendi gereğince oy birliği ile kabul edildi. Yeni mahallenin kurulmasına ilişkin alınan meclis kararı 5393 sayılı kanunun 9. maddesinin 2. Fıkrası gereği Sındırgı Kaymakamlığı görüşü üzerine Balıkesir Valiliği onayına sunulacak. Balıkesir Valiliği onayı sonrasında Sındırgı yeni mahallesine kavuşacak.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Sındırgı’mızda inşaa edilen 668 konutluk TOKİ ile adeta yeni bir mahalle oluşturduk. Sındırgı’mızın dünyaca ünlü halıları var ancak Yağcıbedir adında bir mahallemiz yok. Biz de 3000 yıllık kültürün ismini yeni oluşturulan mahallemize verelim dedik. Meclisimize teklif de bulunduk. Oy birliği ile Yağcıbedir adı altında yeni bir mahallenin kurulmasına karar verildi. Valilik onayı ile resmiyet kazanacak 75. Mahallemiz Yağcıbedir mahallesi Sındırgı’mıza hayırlı olsun.” dedi.

BELEDİYE MECLİSİ’NDEN AFRİN’E DESTEK MESAJI

İlçeye dair birçok kararın tartışıldı Sındırgı Belediye meclisi Şubat Ayı Olağan Kongresi Afrin’de yürütülen operasyonda şehit olan Mehmetçikler ve tüm Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Meclis üyelerinin ortak bildirgesi ile Afrin’de destek mesajları gönderildi.

JEOTERMALE ISINMA MECLİSİN GÜNDEMİNDE YER ALDI

2014 yılında ilçe merkezine gelen ve konut ısıtılmasında kullanılan Jeotermal enerji ile ilgili yaşanan aksaklıklar da meclisin gündemindeydi. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 2500 konutun ısıtılması sağlanırken çeşitli alanlarda sorunlar yaşanıyor. Yanlış kullanımlardan kaynaklanan sorunlar olduğu gibi zaman zaman teknik aksaklıklar da yaşanıyor. %10 luk bir kısımda yaşanan problemler ve çözüm önerileri hakkında Sındırgı Jeotermal A.Ş. görevlileri de meclis toplantısında bilgi verdi. Aksaklıkların önemli ölçüde giderildiği belirtildi.

Sındırgı Belediyesi’nin şeffaflık ilkesi ve vatandaşların meclis gündemine dair detaylı bilgi sahibi olması amacı ile Sındırgı Belediyesi’nin sosyal medya yayın organı olan Sındırgı TV ve Sındırgı Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından meclis toplantıları canlı olarak veriliyor. 

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Etiketler :
1. BARAJIN ÖNEMİ BÜYÜK
2. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
3. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
4. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
5. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
6. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı