KRİTİK NOKTA ÇALIŞKAN CADDESİ

Giriş Tarihi : 11 Şubat 2018 Pazar
KRİTİK NOKTA ÇALIŞKAN CADDESİ

Nihat Demir’in benzinliği için İzmir yoluna ‘Geçiş yolu izin belgesi’ verebilmek için ‘Yaya yolu’na çevrilen 15 metre genişliğindeki Çalışkan Caddesi, 2017’de alınan meclis kararıyla yeniden araç trafiğine açıldı. Peki şimdi ne olacak?

KRİTİK NOKTA ÇALIŞKAN CADDESİ
Nihat Demir’in benzinliği için İzmir yoluna ‘Geçiş yolu izin belgesi’ verebilmek için ‘Yaya yolu’na çevrilen 15 metre genişliğindeki Çalışkan Caddesi, 2017’de alınan meclis kararıyla yeniden araç trafiğine açıldı. Peki şimdi ne olacak?
 
DEMİR İÇİN TRAFİĞE KAPATTILAR
Ka­ra­yol­la­rı 2006’da benzin ve 2009’da LPG satışı için BP’nin ya­nın­da­ki Ça­lış­kan Cad­de­si’nin, gü­ven­lik se­be­biy­le ‘Araç trafi­ği­ne ka­pa­tıl­ma­sı’ şar­tıy­la ben­zin­li­ğin İzmir yo­lu­na çıkışı­na belediyeye ‘Uygun’ gö­rü­şü verdi. Çalışkan Cad­de­si bu sebeple Belediye Meclisi tarafından yaya yoluna dönüştürüldü ve caddeye tre­tu­var örül­dü. Nihat Demir benzinliğin ruhsatını ancak böyle alabildi.
 
ARTIK YETKİ BÜYÜKŞEHİR’DE
Ama bölgenin gelişmesiyle baş gösteren araç yolu ihtiyacı sonucu 2017’de Büyükşehir Meclisi, Çalışkan Caddesi’nin yeniden araç trafiğine açılmasına karar verdi. Böyle olunca Demir Petrol’ün İzmir yoluna giriş-çıkış yapması Karayolları yönetmeliğine aykırı hale geldi. Yani bölge hala Karayolları’na bağlı olsaydı Demir Petrol İzmir yoluna çıkamayacaktı.
 
YA BENZİNLİK YA CADDE
Ama İzmir yolu, 2017’den itibaren Büyükşehir mücavir alanı oldu. Yani yetki Büyükşehir’de. Büyükşehir’in ortaya çıkan bu araç ve yaya güvenliği sorununa nasıl baktığı ise merak konusu. Çünkü Karayolları diyor ki; Çalışkan Caddesi eğer trafiğe açılırsa, bölgede güvenlik sorunu oluşur. Yani ya benzinlik kapanmalı ya da Çalışkan Caddesi. EKSPRES konuyu takip ediyor.
 
NİHAT DEMİR’E ZABITA AKINI
Öte yandan Nihat Demir’in BP benzinliğine adeta zabıta akını var. EKSPRES’in haberlerinden sonra Büyükşehir ve Altıeylül Belediyelerine bağlı zabıta ekiplerinin biri geliyor biri gidiyor. Demir, geçtiğimiz hafta, tecavüz edip rant sağladığı benzinlikle İstikbal Mobilya arasında kalan sokağı tahliye etmişti. 
 
BELEDİYE KAPILARINDA
Demir Cuma günü Büyükşehir ve Altıeylül Belediyeleri arasında elinde dosya ile mekik dokudu. Hatta Demir’i belediyeye girip çıkarken şaşkın ve telaşlı bir şekilde fotoğraflayan Emin Buldan’ın Medya TV’si, Demir’e klip çekti. 
 
****************
 
İşte şeffaf ve dürüst bürokrat
 
Ka­ra­yol­la­rı 14. Bölge Mü­dü­rü Meh­met Ya­zı­cı­oğ­lu, çağ­rı­mı­zın hemen ar­dın­dan Cuma sa­ba­hı EKSP­RES’i aradı. “Ka­ra­yol­la­rı olarak şef­faf­lı­ğa çok önem ve­ri­yo­ruz. Şu anda bölge bize değil Bü­yük­şe­hir’e bağlı ama gön­de­re­ce­ğim ekip sü­re­ci tüm belgeleriy­le açık­la­ya­cak" dedi.

Yorum Yazınız

NOT: Yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.163.53.153)
Etiketler :
1. ALTIEYLÜL BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
2. KAYMAK GİBİ YOL OLDU
3. BAŞPEHLİVANLAR ŞEHİTLER İÇİN KOL BAĞLADI
4. TOPLUMSAL ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUZ
5. ALTIEYLÜL’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ
6. ÖĞRENCİLER AFRİN İÇİN FETİH SURESİ OKUDU
7. SİLAHLI SALDIRIDA ÖLEN ANNE VE İKİ ÇOCUĞU TOPRAĞA VERİLDİ
8. KARAMAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Copyright ©2016 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
İnternet sitemizde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Sembol Ajans'a aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Balıkesir Web Tasarımı - Balıkesir Web Tasarımı